Przejdź do treści

Wniosek o dofinansowanie

Wniosek o dofinansowanie, audyt energetyczny

Zapewne mieliście chociaż raz sytuację, w której składaliście wniosek o dofinansowanie. Zazwyczaj  kojarzy nam się to ze żmudnym procesem oraz masą formalności.  Na szczęście nie jesteś w tym sam. Zapraszam Cię do zapoznania się z kilkoma prawdami na temat wniosku o dofinansowanie w ramach programu Czyste Powietrze.

Prawda nr 1: Wniosek o dofinansowanie można złożyć elektronicznie, bez konieczności wychodzenia z domu

Wniosek można złożyć w formie elektronicznej poprzez generator wniosków gwd.nfosigw.pl a następnie przesłać elektronicznie przy użyciu profilu zaufanego lub kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Możemy również podpisać wersję papierową własnoręcznie i wysłać do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Prawda nr 2: Istnieje możliwość, aby złożyć więcej niż jeden wniosek o dofinansowanie

Do Programu Czyste Powietrze można złożyć  2 wnioski o dofinansowanie. Drugi wniosek o dofinansowanie musi obejmować inne koszty i inny zakres prac niż pierwszy.

Prawda nr 3: Wniosek o dofinansowanie złożony na starych zasadach można wycofać na rzecz nowego

Możliwe jest wycofanie wcześniej złożonego wniosku o dotację w ramach Programu Czyste Powietrze i złożenie nowego wniosku o dotację na nowych warunkach. W tym celu należy przygotować wniosek na nowych warunkach i wysłać go razem z pismem, w którym informuje się o nieocenianiu poprzedniego wniosku.

Prawda nr 4: Czas oczekiwania na rozpatrzenie wniosku o dofinansowanie oraz wypłatę środków

Zgodnie z Regulaminem Programu, ocena trwa 30 dni, jednak jest to termin o charakterze instrukcyjnym, a w praktyce wynosi on dłużej.

Prawda nr 5: Wniosek o dofinansowanie może sporządzić Twój audytor

Dokładnie!  Nie musisz zajmować się tym sam. Zlecając audyt energetyczny, firma może wypełnić wniosek o dofinansowanie oraz pomoc Tobie w dalszych krokach pozyskania dotacji. Warto skorzystać z tej opcji, ponieważ jest w cenie audytu. Przynajmniej u nas 😉

Podsumowując:

Jeśli od dłuższego czasu planujesz termomodernizację w swoim domu i powstrzymuje Cię jedynie proces przebrnięcia się przez złożenie wniosku, zachęcamy do kontaktu. Pamiętaj, że wniosek poparty audytem gwarantuje otrzymanie większych środków. Warto skorzystać z kompleksowej obsługi audytorskiej.

Jeżeli wciąż czujesz niedosyt i chciałbyś bardziej zgłębić temat audytu energetycznego, więcej informacji znajdziesz tutaj